Pins + Merva: Велика депресія

Депресія - це стан, який добре знайомий музикантам, мабуть, усім без винятку. В музиці навіть існують цілі напрямки, головною ознакою яких є цей настрій, коли все навколо видається чорним, життя - невдалим, а смерть - бажаною. Зараз, коли депресія стала також ознакою економіки та суспільства, це явище зрозуміле кожному. Тому, у деякому сенсі, це саме час для сумної та приголомшеної музики, шр виконують гурти Pins та Merva, які виступили вчора в столичному клубі MonteRay Live Stage.

Merva розпочала концерт досить жваво, вони енергійно рухалися по сцені, як похмурі козаки, всі одягнені у чорне. До іміджу музикантів цілком підійшли б коси замість гітар. Але згодом темп виступу уповільнився, зазвучали дедалі помірні речі, і гурт поринув у меланхолію, затягуючи разом із собою всіх присутніх, немов корабель, що тоне і тягне на дно човни, які опинилися поруч. Кожний рядок цих сумних пісень сповнений глибокого життєвого досвіду, це добре відчувається і сприймається. Втім, можна зазначити, що такі прості пісенні форми без додавання автентики (сопілки та дримби, які зазвичай присутні в аранжуваннях Мерви) складають не таке яскраве враження, як раніше. Дійство пожвавлювалось гімнастикою співака Петра Зарудного, він робив кумедні рухи, а також демонстрував вокальні трюки, стрибаючи від утробного мантричного співу до типово рокового скріму. Наприкінці виступу Merva виконала декілька швидких номерів з альбому "Bardo", піднявши таким чином настрій і подарувавши надію на майбутнє.

Після перерви на сцену вийшли Pins. В музиці цього колективу, на мій погляд, настрій - це головне. Тобто, він переважує усе інше, хоча композиції Pins досить непрості в суто музичному плані, сповнені складних розмірів та інших речей, влистивих прог-року. Також треба відмітити багате звучання гурту, де перед гітаристами на сцені лежать величезні педалборди. Усе це в цілому і створює відповідну депресивну атмосферу, яка витримується від альбому до альбому Pins. У даному випадку це не є ознакою одноманітності, а скоріше ознакою стилю музики. На сцені хлопці виступають у звичайному одязі, в якому люди ходять до магазину за хлібом або пивом, на мій погляд, це не дуже добре. Така відсутність іміджу більше лічить гуртам, що грають менш витончену музику.

Можна сказати, що обидва гурти - ветерани української альтернативної сцени. Якось ми вже рецензували концерт Pins років дев'ять тому. Здається, крім таланту для музиканта дуже важливою рисою є наполегливість, особливо якщо ти граєш прогресивний рок. І як наслідок цих якостей ми маємо яскраві альбоми гуртів Pins та Merva, які можна не вагаючись завантажувати у свій плей-лист, зважаючи на їх високу якість.


11.06.2016 RockTalks

Leave a comment

 

back