Sмарагда

3.273.273.273.273.27
alternative-rock, HEAVY POP 
Офіційним роком створення гурту „Sмарагда” вважається 2004 рік.

Все починалось, як і в багатьох інших команд, з шкільного підвалу, гітари „Мьюзіма”, пульта „Електороніка” і т.д.
Товариші загальньоосвітньої школи села Мирного (Київська обл., Бориспільський р-н) в далекому 1999 році вирішують створити „рок-гурт”.
Отже, збирається перший склад: вокал, 2 гітари, басуха, барабнщик, дівчинка на синтезаторі. З’являється перша назва „Avos da Star” (що означало „А вдруг да звезда”). Репертуар новоствореного гурту характеризувався яскравою насиченістю „каверів” на популярних, в той час, російських та вітчизняних виконавців (Земфіра, Океан Ельзи, Бі-2, 7-Б, Найк Борзов і т.д.).
З часом з’являються декілька власноруч створених пісень, на той час російськомовних. Так тривають справи близько року, за цей час гурт дає декілька виступів на шкільних вечорах та в місцевому „клубі”. В 2000 році ситуація змінюється: в гурті з’являється новий клавішник – Олександр Бойко.
В 2002 році клавішник вступає до Київського національного торговельно-економічного університету, але кожні вихідні він приїздить додому і робота в гурті триває. В цей період музичні вподобання Олександра та Івана значно починають відрізнятись від поглядів інших учасників колективу.
В 2003 році вокаліст-гітарист Кубрак Іван вступає до Національного транспортного університету, в цей час стає осаточно зрозуміло, що йому з клавішником Сашком не варто продовжувати грати в складі наявного гурту. Погляди остаточно розбігаються і вони вирішують створити власний столичний гурт.
В тому ж році, незабаром, до них приєднується барабанщик, бориспільчанин родом з Ізмаїлу, Стефанович Андрій. Гурт під назвою „A.D.S.” (скорочення від „Avos da Star”) починає творчий процес. Триває пошук басиста. Місцем дислокації гурту стала репетиційна база „Гніздо” (зараз студія «Вулкан»), а стилістична срямованість наблизилась до альтернативного року. В якому стилі грає гурт сказати складно, оскільки, гітарист «висів» на Dream Theatre, клавішник – на Muse, барабанщик - на Deep Purple . Десь за пів-року гурт змінив 4 басистів, пошук тривав, але вже з того часу гурт перебрався до Києва.
Одного разу у клавішника з’являється ідея: а чому б йому самому не спробувати перейти на бас? Оскільки інший клавішник, університетський товариш Олександра, постійно був у курсі справ, а сам Олександр на достатньому рівні володів гітарою. Гурт приймає радикальне рішення і в 2004 році „A.D.S” вперше набуває необхідного повного складу – Олександр переходить на бас-гітару і до гурту приєднується клавішник, тернопільчанин, Юрій Грузинський. В цей період гурт приймає нову назву - „Абсент”, продовжує працвати над стовренням та вдосконаленням своєї програми, напрацьовується імідж гурту, який характеризується наявністю у кожного учасника свого унікального зеленого костюмного елементу (басист фарбує волосся в зелений колір, клавішник облюбував зелену краватку... і все це на фоні класичних темних костюмів та білих сорочок).
В 2005 році гурт вперше „вилазить з репетиційного підвалу” на фестиваль „Перлини сезону”. Хлопці стають учасниками лише 2-го туру. Через деякий час клавішник Юрій йде з гурту і знову формується тріо.
До весни 2006 року гурт створює музику втрьох, і лише в квітні хлопці випадково натрапляють на клавішника Жуковського Андрія. Майже миттєво він починає разом з гуртом працювати в студії „Музична майстерня” над записом 2-х пісень: „Шукаю тебе” та „Дівчина вічного літа”, також хлопці записують в студії „100% records” пісню „Танок маріонеток”, яка ввійшла до збірки української альтернативної музики «Второе дыхание №2», паралельно йде підготовка до декількох рок-фестів, та відбуваються зйомки кліпу на пісню „Шукаю тебе”.
Наступний „перлинівський” сезон проходить значно краще, хлопці потрапляють в фінал і стають дипламантами запоріжського фесту.
Далі була черга за м.Славутич та його „Золотою осінню” (вересень 2006), де „Абсент” себе зарекомендували також досить вдало.
1 жовтня, в день участі у київському відбірковому турі Всесвітнього фесту Global Battle of the Bands 2006 (клуб «Бінго») в Маріїнському парку завершуються зйомки кліпу.
Через деякий час, в улюбленій студії гурту «Музична майстерня» записується пісня «Переді мною». А на наступний день після цього відбувається радіодебют гурту в прямому ефірі на хвилі «Українського радіо» («Промінь»), в передачі «Життя буття», де проходила бесіда з ведучими та презентація пісень.
У жовтіні того ж року знову змінюється склад і на цей раз знову в гурті з’являється новий клавішник – Кирило Твердун, відомий співпрацею з гуртами Strigoii, Mail, Гринджоли, НеАнгели, а Жуковський Андрій займає при цьому своє природнє місце звукорежисера. Таким чином все почиається майже спочатку і гурт продовжує свою творчу діяльність.
За цими подіями слідувала зміна назви гурту. Виявилось, що в пострадянському просторі існує декілька колективів з такою назвою, але, з іншого боку, гурт не міг відмовитись від своєї «зеленої» іміджевої концепції. Піcля узгодження довгих суперечок та непорозумінь приймається нова назва – «Sмарагда».
В цей же час гурт починає співпрацювати з продюсерським центром State-Line та стає учасником Національної премії у галузі рок-музики «Ukrainian Rock Awards». А за тиждень до того відбувається дебют гурту на ТВ, коли в ефір каналу «Ентер Мьюзік» потрапляє в ротацію кліп гурту на пісню «Шукаю тебе». Готуються до виходу рок-збірки за участю гурту, такі як: «U-Rock», «RockАnizer», «Крылья».
З виступом на Рок-Фесті в м. Буча (квітень 2007) гурт починає новий сезон, але починає його знову втрьох, так як з розвитком творчості гурту та його музичних вподобань, зникла необхідність в співпраці з клавішником, його замінив ноутбук.
Далі вже новини)))