Етно-Рок Фундація «ТаРУТА»

3.93823.93823.93823.93823.9382
folk-rock, Фольк-, ЕтноРок 
«Етно-Рок Фундація «ТаРУТА» - двічі лауреат Загальнонаціонального пісенного конкурсу «Червона Рута». Засновником її є автор та виконавець, переможець вищезгаданого фестивалю в жанрі «Акустична музика» 2005 року - Євген «Їжак» Романенко. Восени 2007-го спільними зусиллями Євгена та співаків «Етно-ватаги «Гуртоправці» (Данилом Данилейком, Оленою Романенко й Олександрою Тарасевич), членом якої також є «Їжак», було закладено перший камінь фундації, що нині зветься «ТаРУТА».

А далі – спекотне літо 2008, коли ім’я «ТаРУТА» зазвучало на всіх фестивальних майданчиках України – від столичної «Країна Мрій» до бобрицької «Рожаниця». 2009 року ватага підтверджує попередні здобутки свого керманича блискавичною перемогою на ХХ-му ювілейному фестивалі «Червона Рута».

На думку самих гудців, секрет успіху «ТаРУТА» полягає в тому, що вона може представляти свою творчість не в одному музичному напрямку, а одразу в трьох: автентичний спів, акустична музика та етно-рок. Саме поєднання українських народних мелодій з сучасними гітарними ритмами створює абсолютно нове, унікальне музично-сценічне дійство, основним завданням якого є донесення до сучасної молоді української пісенної спадщини. Свій репертуар, побудований на основі авторських пісень Євгена «Їжака», музИки гармонійно поєднують з автентичними мелодіями Київщини, Полісся та Полтавщини. Традиційну Рок-основу забезпечують такі інструменти, як барабани, бас-гітара, акустична та електрогітара. Автентичності колективу надають сопілка, скрипка та ксилофон, а також професійний «народний» спів.

Рік 2010 став для «ТаРУТА» не менш знаковим – навесні колектив репрезентував Україну на XXXVIII Міжнародному фольклорному фестивалі у Литві “Skamba skamba kankliai”. Крім того, 2010-й - рік виходу їхнього дебютного альбому – «Народжені в ЛЮБОВІ». Кожна пісня збірки нині сприймається як символ тарутівців, позаяк у ній і щирість української етніки, і нестримність сучасної поетики, і постійний музичний пошук-експеримент зі смаком та естетикою, що цікава й ваблива простому подорожньому, вишуканому меломану-інтелектуалу... Людині, яка покликана ЛЮБОВ'Ю і народжена в ЛЮБОВІ.