Як писати рецензії?

Цей сайт створений для того, щоб музиканти допомагали один одному, оцінюючи треки. Тому рецензії типу «рулез» або «відстій» просто безглузді. Вони нікому не допомагають. Крім того, жертва вашої рецензії має можливість оцінити її або навіть поскаржитися адміну, якщо ви є некоректними. Кращі (і, можливо, гірші) рецензії будуть вивішуватися на головній сторінці.

Не зовсім доречні і твори на тему про те, які асоціації викликала у вас композиція. Краще просто викласти ваші спостереження з приводу тієї чи іншої речі. Зрозуміло, що всі ми суб'єктивні, принципові і нам нічого не подобається (крім власної музики, зрозуміло), але для своєї і загальної користі іноді корисно не слідувати звичкам. Зрештою, аналізуючи чужу музику ми краще розуміємо, чого хочемо від своєї.

Ось кілька простих прийомів, які допоможуть написати корисну рецензію.

1. Слухайте композицію до кінця. Якщо ви вважаєте, що «тут все зрозуміло з перших акордів», то, швидше за все, ви просто сноб. Крім того, є речі, які можна відчути тільки цілком.
2. Не виконуйте при написанні відгуку критерієм «подобається-не подобається». Залиште ваші почуття для спеціально вигаданою для них оцінки (п'ята категорія).
3. Спробуйте відзначити деякі моменти в композиції - зміну гармоній, ритму, вокал і т.п. Часто буває так, що в банальних на вигляд речі трапляються такі несподівані подарунки, за які дуже навіть варто подякувати автора.
4. Послухайте, як грають музиканти. Може це настільки віртуозно, що аж нудить, або настільки тупо, що аж зі стільця скидає. Про це теж варто сказати авторам.
5. Для написання відгуку дуже зручно користуватися таймером, наприклад, «на 1:59 я думав, що я засну, але барабанна збивка на 3:40 повернула мене до реальності».
6. Якщо вам не подобається пісня, говорите в своєму відгуку правду звичайно, але все ж таки постарайтеся, щоб це не було образливо.

назад