Візуалізація звуку

Ті, хто з дитинства читає книги, помічали, що з часом в них стає дедалі менше картинок. Тобто якщо відкрити буквар, ілюстрацій в ньому буде більше за площею, ніж тексту. У повісті для юнацтва картинки все ще відіграють значну роль, а ось вже в романі для дорослих вони як правило відсутні, що дає простір уяві читача. Таку ж закономірність гіпотетично можна простежити і в рок-музиці: чим молодша аудиторія у музикантів, тим яскравіше вони виглядають. Всі ми добре знаємо і пам'ятаємо групу Kiss, Меріліна Менсона і японський Visual Kei. Є поодинокі приклади видовищної музики "для дорослих" (Pink Floyd, Девід Боуї), але вони - скоріше виняток. У візуальній рок-літературі куди більше дитячих казкарів на зразок Еліса Купера або шкільних хуліганів Mötley Crüe. І при згадці про ціх артистів на думку в першу чергу приходять їхні костюми та грим, а вже потім - музика.

Приблизно такі асоціації виникли після відвідування концерту в клубі MonteRay Live Stage, де гурти Respect Your Mom и Esquizet презентували свої нові видеокліпи. Перший гурт приділяє особливу увагу своєму іміджу. Вокалістка грає роль школярки-відмінниці, що має двійку з поведінки, її оточує похмура компанія стильно одягнених хлопців - все це в цілому непогано виглядає і викликає інтерес. Тема "Батьки-діти" зачеплена в назві групи і отримує розвиток в ремарках між піснями. Щодо власне музики можна сказати так: у Respect Your Mom є дуже пристойний матеріал, записаний в студії, він сильно відрізняється в кращий бік від того, що гурт робить на сцені. Живе виконання залишило відчуття втоми. Після першого відділення була демонстрація кліпів. Відео Respect Your Mom - яскраво-барвисте, цілком відповідає стилю групи.


Что стосується кліпа Esquizet, то, на мою суб'єктивну думку, політична тематика їм зовсім не лічить. Кадри протестуючих учасників Майдану були б доречніше в якомусь відео Сашка Положинського. Проте музична складова як кліпу, так і виступу Esquizet ніяких питань не викликає - тут все максимально гармонійно і на своєму місці. Хлопці від душі бавляться на сцені, як підлітки, що залишилися вдома без батьків, публіка охоче розділяє цей безтурботний стан. Крім вільної атмосфери, створюваної живим виступом Esquizet, можна ще відзначити цікаві музичні знахідки, які час від часу несподівано вистрілюють з композицій, розширюючи таким чином цільову аудиторію гурту. Та й виглядає все це потішно, незважаючи на цілковиту спонтанність сценічної дії.


Так чи інакше, обидва гурти знаходяться в авангарді клубного руху Києва, обидва пропонують цікавий матеріал, будемо з інтересом стежити за їх розвитком.


23.12.2015 RockTalks

Коментарі (1)

  • tonyst

    Видел выступления, классные коллективы, отличная музыка, есть свой индивидуальный стиль у каждого, буду дальше следить за творчеством. Пользуясь случаем спрошу у фронтмена Respect Your Mom какая гитара была, вот вроде бы похожа http://muzline.com.ua/gytary/elektrogytary/j8-st-hmg-101-bk/ подскажите?

Залиште коментар

 

назад