Stoned Jesus & Somali Yacht Club: поволі їдеш - далі заїдеш

Вже стало звичною справою, коли, наприклад, якийсь вчений чи художник отримує визнання за кордоном, а вже потім про нього дізнаються на батьківщині. Часто це буває з академічними музикантами. І нарешті ми дожили до тих часів, коли подібна ситуація складається з нашими рокерами. Причому зазвичай в цьому контексті прийнято дорікати нашій власній аудиторії, мовляв, не роздивилися талант у себе під носом. Але можливо це скоріше говорить про вимогливий смак людей, які зневірилися знайти щось оригінальне в нашому музичному розмаїтті. А коли вітчизняний гурт повертається із вдалого зарубіжного туру, це, так би мовити, ставить на ньому своєрідний знак якості.

27-го березня в київському клубі Sentrum виступили два гурти - Somali Yacht Club та Stoned Jesus. Ці колективи мають успішний досвід виступів у європейських клубах, про них вже сказано багато добрих слів музичною критикою. Обидва гурти - переконливий приклад того, що дає актуальність виконуваної музики. Можна нескінченно вдосконалювати техніку, граючи якийсь пафосний power metal, можна змагатися в гучності та швидкості виконання, але то є шлях у глухий кут, якщо не зважати на доречність матеріалу. А вчорашній концерт - це немовби ожилий плейлист музичного гурмана.

Ще також хотілось відзначити повільні темпи, які вигідно відрізняють обидва гурти на загальному тлі. Усі ми звикли до швидкої і гучної рокової подачі, та ось на сцені з'являються Somali Yacht Club, тягучі, як смола, і не поспішаючи розповідають свої історії, занурюючи слухачів у стан трансу. Так само і Stoned Jesus, їх уповільнення - це просто якась невблаганна жорстокість. Особливо в цьому сенсі запам'ятався барабанщик, його типаж і вираз обличчя на цих нелюдських відтяжках підходять для ролі такого собі музичного інквізитора:

- Пожалійте нас! Ми прагнемо швидких темпів! - благала Публіка.
- Ось вам ще рітенуто - відповідав Барабанщик Stoned Jesus, повільно вганяючи палички в барабани і знижуючи темп на 10 пунктів.

На мою думку, обидва гурти таким чином повертають справжнє, первісне значення слову "драйв".

Отже, вчора ми відвідали концерт двох європейських гуртів. Концерт був хороший, нехай по можливості заїжджають до нас частіше.


28.03.2016 RockTalks

Залиште коментар

 

назад