Риболовля в Бесідніці

Напевно, кожна, чи скоріше, кожна друга людина (ця теза дозволяє більш гордовито дивитися на оточуючих) замислювався, що ж таке пісня. Приймемо умовно, що це - поєднання нот і тексту, невелике за довжиною і відточене до досконалості, яке передає істину буття або ж приватний емоційний стан. Також в голову могла приходити ідея про кінцеву кількість пісень у світі. Є пісні, які відображають всі можливі стани душі і психіки, вони завірені ВЕЛИКОЮ ПЕЧАТКОЮ деяких пісенних дервішів. І інших пісень нам не потрібно, так як вакантне місце зайняте. Хто наважиться сказати щось нове в цьому старому світі?

Тим часом, дорослішаючи і відбиваючись від тоталітарних привидів, які хапають за бороди юні нестійкі свідомості, людина усвідомлює, що Всесвіт безкінечний, та ще й розширюється відповідно до закону загального розбігання галактик за формулою Хаббла: v = H0r, де H0 - постійна Хаббла.

Напевно існує і постійна, що описує швидкість розширення музичної спадщини планети Земля. Тобто в момент, коли автор пише ці рядки, який-небудь талановитий підліток з Массачусетса потирає ніс, продумуючи деталі майбутнього музичного шедевра. Недалеко від нього в просторі існує композитор зі стажем, який теж щось потирає, народжуючи свою вивірену і свідомо прекрасну ораторію. І навіть прикидає, як витратить майбутній гонорар. Ні, Сару він так і не ощасливить своєю увагою, швидше за все він витратив на Нінель, адже вона і молодша на порядок.
Так чи інакше, Всесвіт ворушиться, викидаючи шедеври різного калібру. Справа залишається за малим - знайти споживача всього цього багатства. Або, спрощуючи завдання, хоч комусь показати свою творчість, сподіваючись знайти співчуття і відхопити порцію рідких оплесків.

Однак доісторично-первородна ПІСНЯ рано чи пізно наполягає на тому, щоб люди її співали і отримували від цього задоволення, а не тільки куражилися створенням. Можна співати одному в душовій кабінці або при спогляданні повного місяця. А можна співати в компанії друзів або споріднених духом людей.

Люди, які відвідали вокальний майстер-клас 11 березня в некафе "Бесідниця" в Києві, віддають перевагу саме цьому, другому виду залучення до музики. У затишному колі з двох десятків людей пропонується кілька пісень, які детально розбираються вокальним гуру Михайлом Рибаком, включаючи правильне інтонування, близьке до оригіналу, з коригуваннями, відповідними поточному моменту. При цьому публіка активно бере участь в творчому процесі: хтось додає репові вставки між куплетами, хтось виконує бек-вокальні партії. А комусь дістається складніше завдання - змоделювати певну життєву ситуацію і програти її на зразок репризи в експеріметнальному театрі "Чорний квадрат".

У підсумку хочеться підкреслити, що не дарма пісню змушують литися, як текучу речовину. Якщо в день необхідно випити 2,5 літра води, то бажано також заспівати як мінімум 2,5 пісні. Або 2,5 літра пісні ... Позитивний ефект буде очевидним. До кінця вечора кожний учасник відчуває себе в цій творчій атмосфері, як риба в воді. Що дає Михайлу і всім іншим відчуття багатого улову у вигляді позитивних емоцій.


12.03.2016  Jazzmaster

Залиште коментар

 

назад