Monkey Patching Trio і теорія ймовірності

Існує теорема, згідно з якою мавпа, що безладно б'є по клавішах друкарської машинки, рано чи пізно надрукує твір Шекспіра. Імовірність такої події дуже мала. Але якщо взяти кілька мавп, наприклад, три, то шанси на успіх збільшуються втричі. Тому я йшов на концерт "Monkey Patching Trio" в клубі Контрапункт з надією почути щось осмислене в імпровізаціях цього ансамблю.

Замість друкарських машинок у музикантів виявилося досить серйозне обладнання - від раритетних синтезаторів минулого століття до сучасних ноутбуків. Виглядало це досить ефектно: різнокольорові дроти і роз'єми, якісь пристрої з блимаючими лампочками, як в старих фантастичних фільмах. Прямо під час виконання до пристроїв підключалися штекери, що нагадувало програмування перших ЕОМ шляхом перемикання кабелів. Керував цим господарством молодий чоловік, який зовнішнім виглядом нагадував вченого-кібернетика. Музика, яку породжували ці маніпуляції, як і слід було очікувати, була випадковою по природі, іноді нагадувала роботів з планети Шелезяка, іноді - сучасний академічний авангард.

Загалом, все було цілком пристойно, в музичному потоці були свої спади і кульмінації, під час яких прискорювалося перемикання дротів. В якийсь момент здалося, що дії бракує вербальної складової, а Павло Лісовський вміє поводитися зі словом, хоча цього разу він практично обмежився грою на саксофоні. І тут з динаміків зазвучав текст, але який ... Голос алкаша, у всій красі, з матом. Оце так! В емоційному плані це прозвучало як відрижка на тлі піанісімо струнних і моментально зруйнувало музичну піраміду. Стало ясно, що в цей раз почути сонет Шекспіра не вдасться - залишалося тільки розвести руками і згадати теорію ймовірності.


27.02.2016 RockTalks

Залиште коментар

 

назад